شماره تماس ویراترکر: 025-33553000
الگو اس وی جی
راهنمای خرید ردیاب خودرو

راهنمای خرید بهترین ردیاب خودرو

خرید ردیاب خودرو با توجه به بالا رفتن قیمت خودرو و دیگر وسایل نقلیه، بسیار مهم و اساسی است و برای تامین امنیت دارایی‌های شما بسیار سودمند است. هر چند ردیاب‌ها در ابتدا کاربرد نظامی و جاسوسی داشتند اما امروزه انواع مختلفی از آنها با کاربری‌های متفاوت ساخته شده‌اند که همین مساله انتخاب یک ردیاب را دشوار می‌کند.

به شما پیشنهاد می‌کنم برای خرید ردیاب خودرو خوب، ابتدا با ویژگی‌ها و امکانات ردیاب خودرو آشنا شوید و سپس متناسب با نیاز خود، محصول با کیفیتی را از یک شرکت معتبر خریداری کنید.

نکات مهمی که هنگام خرید ردیاب خودرو باید به آنها توجه کنیم

1. نیاز شخصی

ردیاب‌ها انواع بسیار مختلفی دارند. هر کدام از آنها امکانات متفاوتی دارند. مثلا برخی از آنها قابلیت شنود و ضبط صدا دارند، برخی دارای دکمه درخواست کمک اضطراری هستند و برخی مجهز به سنسورهای لرزش و سنجش دما و رطوبت هستند که برای خودروهای سنگین و کانتینرهای حمل کالا بسیار مفید است.

مهم‌ترین نکته قبل از خرید یک دستگاه ردیاب این است که شما هدف اصلی خود را از خرید ردیاب بررسی کنید و ردیابی را انتخاب کنید که بتواند جوابگوی نیاز شما باشد. اگر هدف شما تامین امنیت خودروی شخصی در برابر سرقت است نیازی نیست ردیابی را انتخاب کنید که سنسور دما و رطوبت دارد و هزینه ای اضافی بابت این قابلیت‌ها پرداخت کنید.

هر چند ردیاب‌های چند منظوره وجود دارند که می‌توان از آنها برای ردیابی خودرو، افراد و حتی حیوانات استفاده کرد. اما توصیه می‌کنیم به دنبال ردیابی باشید که با هدف و نوع نیاز شخصی شما متناسب باشد.

2. دقت در ردیاب

برخی ردیاب‌ها مانند ردیاب‌های نظامی دقت بسیار بالایی در تعیین نقطه هدف دارند. این ویژگی به نوع تراشه جی پی اس مربوط است. در برخی ردیاب‌ها تراشه‌های باکیفیتی کار گذاشته می‌شود که درصد خطای بسیار کمی دارند. معمولا وجود اختلاف تا 5 متر برای ردیاب‌های خودرو طبیعی است و برد دقیقی به حساب می‌آید اما برخی تراشه‌های بی‌کیفیت و ارزان‌قیمت درجه خطایی تا 30 متر نیز دارند. البته میزان خطا و برد دقیق ردیاب با توجه به نوع ردیاب یا هدف استفاده از آن تعیین می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم در حین خرید ردیاب خودرو حتما دقت ردیابی و میزان خطای دستگاه را از فروشنده بپرسید.

دقت جی پی اس gps

3. منبع انرژی دستگاه

ردیاب‌ها برای انجام فرایند ردیابی به دو صورت عمل می‌کنند. برخی از طریق اتصال به برق خودرو کار می‌کنند. این گونه ردیاب‌ها باید توسط متخصصان شرکت ارائه‌دهنده به خودرو نصب شوند. برخی دیگر از ردیاب‌ها از طریق باتری داخلی انرژی مورد نیاز خود را تامین می‌کنند و هیچ نیازی به متصل شدن به باتری ماشین و فرایند نصب ندارند.

ردیاب‌های مختلف طول عمر باتری متفاوتی دارند. برخی از آنها چند ساعت، برخی چند روز و برخی دیگر چند ماه شارژ نگه می‌دارند. از این میان بعضی قابل شارژ و برخی یک بار مصرف هستند و عمرشان با تمام شدن باتری پایان می‌یابد. شما می‌توانید گزینه مناسب را با توجه به هدف خرید خود انتخاب کنید.


ترموگراف یا ردیاب هوشمند ویراترکر منبع انرژی اش چیست؟

ترموگراف یا همان ردیاب هوشمند ویراترکر از باتری داخلی استفاده می‌کند که عمر آن بستگی به نوع ترموگرافی که خریداری کرده‌اید دارد و از یک ماه تا سه ماه عمر دستگاه‌های ویراترکر است.

4. حافظه داخلی دستگاه


ردیاب‌ها دارای حافظه داخلی هستند. در برخی از آنها امکان نصب حافظه جانبی نیز وجود دارد. در هنگام خرید دستگاه ردیاب، یک پنل ردیابی تحت وب یا اپلیکیشن موبایل در اختیار شما قرار می‌گیرد و شما می‌توانید از طریق آن به اطلاعات مورد نیاز خود مثل مسیرهای طی شده، میزان سرعت، موقعیت دقیق و گزارش سنسورهای داخل دستگاه دسترسی پیدا کنید و تا مدت زمانی که برای آن مشخص شده آنها را ذخیره نمایید.

وظیفه دیگر حافظه داخلی ثبت و نگهداری اطلاعات در مواقعی است که آنتن دهی شبکه وجود ندارد در این حالت تمام این اطلاعات در حافظه داخلی ثبت می‌شود و به محض ورود به منطقه تحت پوشش شبکه اطلاعات ارسال می‌گردد. در نتیجه هنگام خرید ردیاب خودرو حتما در رابطه با حافظه داخلی و مقدار آن تحقیق نمایید.

5. دکمه درخواست کمک

اگر قصد خرید ردیاب شخصی یا ردیاب خودرو را دارید حتما به این قابلیت توجه کنید. زیرا این ویژگی در تمام ردیاب‌ها وجود ندارد. برخی ردیاب‌ها علاوه بر دکمه s.o.s، امکان برقراری تماس را نیز دارند. پس اگر این قابلیت‌ها برای شما مهم است در هنگام خرید ردیاب خودرو به آنها توجه کنید و در مورد نحوه فعال‌سازی آنها از فروشنده سوال کنید.

دکمه sos (درخواست کمک)

6. گارانتی

همیشه ابزار و وسایلی را تهیه کنید که تولید یک شرکت یا سازمان معتبر باشند و دارای ضمانت‌نامه. به ویژه ابزاری مانند ردیاب که با حفظ جان راننده و سرنشینان و اموال شخصی ارتباط دارد.

7. وزن ردیاب

هر چه ردیاب سبک‌تر باشد و فضای کم‌تری را اشغال کند، به راحتی می‌توان آن را داخل یا زیر خودرو نصب کرد و از دید سارقین دور نگه داشت. همچنین امکان جدا شدن آن کم‌تر خواهد شد.

8. نحوه اتصال

برخی ردیاب‌ها با کمک سیم، به برق خودرو متصل می‌شوند و برخی دیگر که ردیاب مغناطیسی هستند، با کمک مگنت‌های قوی. هر کدام مزایا و معایبی دارند. ردیاب سیمی به دلیل اتصال به برق خودرو، نیاز به شارژ ندارد. ردیاب مغناطیسی به منبع خارجی وابسته نیست و به همین دلیل بعد از مدتی نیاز به شارژ دارد. البته باتری این نوع ردیاب، زیاد است و به راحتی شارژ تمام نمی‌کند.

9. امکان کنترل خودرو از راه دور

اگر خودرو به هر طریقی، روشن یا خاموش شود، ردیاب باید بتواند به سرعت، به صاحب خودرو گزارش دهد و امکان خاموش کردن و قفل کردن درهای خودرو را به شما بدهد.

10. سرعت گزارش‌دهی

قبل از خرید ردیاب خودرو، حتما سرعت گزارش‌دهی آن را تست کنید. میزان بالای سرعت گزارش‌دهی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای یک موقعیت‌یاب خودروی استاندارد است.

11. قابلیت تشخیص تصادف یا حمل با جرثقیل

نکته دیگر از راهنمای خرید ردیاب خودرو، می‌توان به قدرت تشخیص و سنسور حساس به تصادف یا حمل با جرثقیل اشاره کرد.

12. امکان ایجاد حصار جغرافیایی

شما می‌توانید به منظور حفظ امنیت خودرو و سرنشینانش، در تنظیمات ردیاب، مشخص کنید خودرو تا کدام محدوده جغرافیایی امکان تردد دارد. در صورت خروج از آن، ردیاب سریعا به صاحب خودرو اخطار می‌دهد. این امکان به ویژه برای زمانی که خودرو در دست شخص دیگری است یا کودک در خودرو است، بسیار کاربردی خواهد بود.

13. اعلام سرعت غیرمجاز

در قسمت تنظیمات، می‌توان حد مجاز سرعت خودرو را مشخص کرد و در صورت تخطی از سرعت مطمئنه، ردیاب به شما اخطار خواهد داد.

14. هشدار باز شدن در خودرو

در حین حرکت خودرو امکان دارد در باز شود یا کودک داخل خودرو باشد و در را باز کند. در این صورت ردیاب به سرعت  به صاحب خودرو گزارش می‌دهد.

15. نمایش توقف‌های خودرو

اگر مسیر حرکت خودرو و مکان‌های توقف‌اش برای شما مهم است، این ویژگی به شما اطمینان خاطر خواهد داد.

16. ضدآب و گرد و غبار و ضد ضربه

یکی دیگر از مواردی که هنگام انتخاب یک ردیاب باید به آن توجه کنید، این است که به راحتی و با کوچک‌ترین ضربه یا اتفاقی از کار نیفتد و مقاومت بالایی در سرما و گرما و تکان‌های شدید داشته باشد.

17. قیمت مناسب

میزان قیمت ردیاب‌ خودرو به تعداد امکانات و گارانتی آن بستگی دارد. برخی ردیاب‌ها امکانات کم‌تری دارند اما دارای سرعت و دقت بالاتری هستند. همچنین برخی ردیاب‌ها قیمت بالاتری دارند چون تولید یک شرکت معتبر و دارای ضمانت‌نامه و پشتیبانی مناسب‌تری هستند.

سخن پایانی

برای خرید ردیاب خودرو هیچ وقت عجله نکنید. زیرا امنیت خودرو و سرنشینانش به میزان دقت عمل این وسیله کوچک بستگی دارد. به همین دلیل قبل از انتخاب ردیاب، ابتدا درباره امکانات و مزایای ردیاب‌ها و برندهای مختلف، تحقیق کنید و در نهایت با توجه به نیاز خود، یک موقعیت‌یاب مناسب خریداری کنید.

مقالات مرتبط

لطفا دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله‌های اخیر

 • ضرر و رسک استفاده نکردن از ترموگراف یا دیتالاگر

  ریسک های استفاده نکردن از ترموگراف

  ترموگراف وظیفه کنترل دما و رطوبت را بر عهده دارد و استفاده نکردن از آن، ریسک های زیادی همچون خرابی، فساد محصول و حتی سرقت کالا را در پی دارد.

 • اهمیت کنترل دما در حمل و نقل انواع مواد غذایی

  اهمیت بالای کنترل دما در حمل و نقل مواد غذایی

  کنترل دمای مواد غذایی در حمل و نقل بسیار مهم و ضروری است. هر زمان که صحبتی از حمل و نقل مواد غذایی به میان می آید، حفظ دمای مناسب یک نگرانی اصلی است. گزارشات جهانی نشان می دهد که سالانه مقادیر بسیار زیادی از مواد غذایی به دلیل عدم رعایت دمای مناسب در نگهداری […]

 • کد تعرفه گمرکی کالا- کد بین المللی کالا-hscode

  همه چیز درباره ی کد تعرفه گمرکی کالا یا HS CODE

  کد تعرفه گمرکی کالا یا HS CODE، زبان مشترک تجاری بین تمام کشروهای جهان است و مخفف HARMONIZED SYSTEM CODE و به معنای سیستم هماهنگ کننده است. HS CODE همچنین به معنای کد بین المللی کالا نیز شناخته می شود. این کد تعرفه کالا برای شناسایی و طبقه بندی هر چه بهتر کالاها صورت گرفت […]

 • مشکل و خرابی در سیستم سرمایشی ماشین یخچالدار

  7 خرابی رایج سیستم سرمایشی ماشین های یخچالدار

  سیستم سرمایشی ماشین یخچالدار، نقش بسیار موثری در سلامت بار دارد و هر گونه اختلالی در این سیستم می تواند به ضررهای سنگینی برای بار و کامیون منجر شود. ماشین های یخچالدار کاربردهای فراوانی در صنعت حمل و نقل محصولات فساد پذیر دارند. محصولاتی که به دما و رطوبت حساس هستند باید تحت دمای کنترل […]

login-user

نام خود را وارد کنید

شماره موبایل خود را وارد کنید

03:00

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید.

login-user

شماره موبایل خود را وارد کنید

03:00

سفارش خرید ترموگراف هوشمند ویراترکر برای مشاوره، پرسش سوالات و سفارش خرید ترموگراف ویراترکر می توانید با شماره های قرار داده شده با ما در ارتباط باشید.