شماره تماس ویراترکر: 025-33553000
الگو اس وی جی
معرفی ردیاب کامیون

معرفی بهترین ردیاب کامیون

ردیاب کامیون یک دستگاه کوچک اما کارآمد برای حفظ محموله و ماشین حمل بار در مسیرهای درون و برون شهری است. به ویژه مسیرهایی که طولانی است و بار شما چند روز در سفر خواهد بود. امروزه بیشترین نگرانی مالکین خودروهای سنگین و کارخانه‌ها و شرکت‌ها که مواد غذایی، دارویی، پزشکی، شیمیایی، سنگ و مصالح ساختمانی و…را به مقاصد دور ارسال می‌کنند، سرقت و تاخیر در رسیدن محموله است. داروها، مواد غذایی و گل و گیاه جزو محموله‌هایی هستند که باید به سرعت ارسال شوند. به عنوان مثال حداکثر مدت زمان ارسال دارو، 24 ساعت است. به همین دلیل ردیاب کامیون و کانتینر، برای تمامی شرکت‌ها و کارخانه‌ها الزامی است.

مزایای استفاده از ردیاب کامیون

مالکین خودروهای سنگین، شرکت‌های حمل بار، کارخانه‌ها، تولیدکنندگان و صادرکنندگان با نصب ردیاب بر روی وسایل نقلیه خود، بر رفتار رانندگان و سلامت کالاهای خود نظارت دارند. گاهی برخی از سفرها طولانی است مانند مسیرهای شمال به جنوب یا شرق به غرب که راننده چند روز باید در حرکت باشد و مسیرها عموما بیابانی و خلوت است. به ویژه این که گاهی مسیر حرکت کامیون‌ها و کانتینرهای حمل بار از مسیر جاده خودروهای عمومی دور است و امکان به سرقت رفتن محموله زیاد است. برخی کامیون و کانتینرها حامل بار شیمیایی، خطرناک و آتش‌زا هستند و باید حتما در روز حرکت و در شب اتراق کنند و از یک میزان سرعت، بالاتر نروند. برخی بارها، مواد غذایی فاسد شدنی مانند لبنیات و گوشت هستند یا داروهای حساس به تغییر دما و یا خون و فرآورده‌های خونی که باید هر چه سریع‌تر به مقصد برسند و از بین رفتن‌شان، خسارت‌های زیادی به بار می‌آورد. در ادامه به چند کاربرد ردیاب خودروهای سنگین می‌پردازیم:

1-موقعیت‌یابی دقیق

حتی در مسیرهای دورافتاده هم می‌توانید مکان دقیق کامیون حمل بار را ردیابی کنید. این ردیاب به سیستم موقعیت‌یاب جهانی یا همان جی پی اس متصل است.

2-اخطار

ردیاب در موارد مختلفی به مالک کامیون و راننده آن اخطارهای لازم را می‌دهد. اگر راننده از سرعت تعریف شده و مجاز خود، تخلف کند یا زمانی که در زمان تعریف نشده، حرکت کند. مثلا بار شیمیایی و منفجره دارد اما در شب رانندگی می‌کند. همچنین در صورت باز بودن درهای کامیون، تصادف، کم شدن باتری ردیاب، جدا شدن ردیاب از کامیون، خارج شدن از مسیر اصلی،نقص فنی ماشین، به سرعت گزارش می‌دهد.

3-نحوه گزارش

می‌توانید با ورود به اپلیکیشن ردیاب، گزارش لحظه به لحظه از مکان حرکت و توقف کامیون در مسیر داشته باشید. حتی می‌توانید گزارش‌ها را به صورت پیامک هم دریافت کنید اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشید.

4-نصب آسان

ردیاب‌ هر چه کوچک‌تر باشد و بدون سیم‌کشی، راحت‌تر نصب می‌شود و از دسترس سارقین هم در امان خواهد بود. در این صورت اگر کامیون به سرقت برود به سرعت می‌توانید اقدام کنید و به پلیس منطقه‌ای که ماشین در آن به سرقت رفته، اطلاع دهید.

5-ضدآب، گرد و غبار و ضربه

6-استفاده از هر نوع سیم کارت

از هر سیم کارتی می‌توانید برای ردیاب کامیون استفاده کنید. رایتل، ایرانسل و همراه اول. اگر یکی از سیم‌کارت‌ها دچار مشکل شود، می‌توانید از سیم کارت دیگر استفاده کنید.

7-جلوگیری از سرقت

مهم‌ترین دلیل استفاده از ردیاب خودرو، حفاظت از محموله و خودرو در برابر سارقین جاده است. این موقعیت‌یاب همچنین برای رانندگان هم خوب است. چرا که در صورت بروز مشکل می‌توانند اثبات کنند که در سرقت بار، دست نداشته‌اند.

8-حفظ جان راننده

ردیاب مانند یک نگهبان، مراقب بار، کامیون، راننده و دیگر افراد حاضر در مسیر است. نقص فنی خودرو را گزارش می‌دهد. دکمه کمک اظطراری دارد و سرعت غیرمجاز را به راننده اخطار می‌دهد.

9-عدم نگرانی مشتری

مشتریان هم در مقصد می‌توانند بدون نگرانی، از موقعیت و حرکت بار خود مطلع باشند.

انواع ردیاب کامیون

دو مدل ردیاب ماشین سنگین در بازار است که با توجه به نوع محموله و نیاز و بودجه‌تان می‌توانید خریداری کنید. البته اگر هزینه خوبی درباره ردیاب‌ها خرج کنید، اصلا ضرر نکرده‌اید. چرا که خسارت سرقت و دزدی بار و کامیون چندین برابر قیمت ردیاب است.

1-ردیاب با سیم

به برق خودرو متصل می‌شود. نیازی به شارژ ندارد اما به دلیل سیم‌کشی، ممکن است به راحتی توسط سارقین پیدا شود.

2-ردیاب بی‌سیم، مغناطیسی یا آهنربایی

ردیاب خودروی مغناطیسی، بهترین گزینه برای محموله‌هایی است که به مسیرهای جاده‌ای طولانی فرستاده می‌شوند. به راحتی قابل پنهان کردن است. شارژ طولانی مدت دارد و با مگنت قوی به خودرو متصل می‌شود و به راحتی قابل جدا شدن نیست.

برندهای ردیاب خودرو

برای خرید ردیاب کامیون، دست شما برای انتخاب باز است. تمام این برندها، قابلیت موقعیت‌یابی دارند و در صورت بروز حادثه، گزارش و اخطار می‌دهند. شما می‌توانید با توجه به بودجه و نیاز خود یک برند را انتخاب کنید. البته قبل از خرید به میزان کارایی و دقت ثبت هر کدام از این ‌ردیاب‌ها دقت کنید. بهترین ردیاب کامیون ردیابی است که میزان خطای کم‌تری در ثبت  گزارش موقعیت مکانی خودرو داشته باشد:

 • AMERICALOC
 • MOTOSAFETY
 • Bouncie
 • Amcrest
 • Accutracking
 • Optimu
 • LandAirSea

سخن پایانی

برای تمام کسانی که محموله‌های گرانبهای خود را به مسیرهای طولانی می‌فرستند، همیشه این نگرانی وجود دارد که بار صحیح و سالم و به موقع به دست مشتری برسد. جاده‌های حمل بار عموما از مسیر خودروهای عمومی، جدا هستند و تردد کم‌تری در آن‌ها است. همچنین ممکن است برخی از رانندگان وسایل نقلیه حمل بار، در مسیر، تعلل کنند، از جاده دیگری خارج از مسیر اصلی، عبور کنند یا سرعت مجاز را رعایت نکنند. برای همین ردیاب کامیون، مانند یک پلیس جاده، بار را تا مقصد اسکورت می‌کند.

مقالات مرتبط

لطفا دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقاله‌های اخیر

 • راهنمای استفاده از دیتالاگر دامپزشکی دما

  معرفی دیتالاگر دامپزشکی دما

  اگر در بخش دامپزشکی مشغول به فعالیت هستید حتما با دیتالاگر دامپزشکی دما آشنایی دارید. این دستگاه با بررسی میزان دما و رطوبت محیط های پرورش دام و طیور، کشتارگاه ها و کلینیک های پزشکی حیوانات میزان مرگ و میر و تلفات در این بخش را کاهش می دهد. دراین مقاله به بررسی دیتالاگر یا […]

 • اندازه گیری دما با ترموگراف

  نحوه اندازه گیری دیتا توسط ترموگراف

  اندازه گیری دیتا یکی از مهم ترین نکاتی است که در مراکز و موقعیت های گوناگون مانند کارخانه، داروخانه، موزه، صادرات مواد غذایی، حمل و نقل بار حساس به تغییر دما و رطوبت مانند میوه و سبزی، گل و گیاه، دارو و فرآورده های خونی، مواد شیمیایی و مواد منفجره کاربرد دارد. نظارت بر دما […]

 • کنترل دما در حمل و نقل مواد دارویی

  بهترین روش کنترل دما در حمل و نقل مواد دارویی

  کنترل دما در حمل و نقل مواد دارویی یکی از نکات بسیار مهم است که باید به عنوان فروشنده یا شرکت پخش دارویی، حتما به آن توجه کنید. دارو با جان آدم‌ ها سر و کار دارد و اصلا نباید هنگام بسته‌ بندی یا حمل و نقل‌ اش، سهل‌ انگاری کرد. داروهای تزریقی، واکسن، داروهای […]

 • حمل و نقل فرآورده های خونی

  نکات کلیدی در حمل و نقل فرآورده های خونی

  حمل و نقل فرآورده‌های خونیو سالم رسیدن آن به بیماران نیازمند، یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های سازمان انتقال خون، مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و به ویژه بخش اورژانس است. زیرا هم ماده باارزشی است و به راحتی به دست نمی‌آید و هم این که اگر این محموله‌ها صحیح و سالم به مقصد نرسد، جان بیماران به خطر […]

 • معرفی ردیاب کامیون

  معرفی بهترین ردیاب کامیون

  ردیاب کامیون یک دستگاه کوچک اما کارآمد برای حفظ محموله و ماشین حمل بار در مسیرهای درون و برون شهری است. به ویژه مسیرهایی که طولانی است و بار شما چند روز در سفر خواهد بود. امروزه بیشترین نگرانی مالکین خودروهای سنگین و کارخانه‌ها و شرکت‌ها که مواد غذایی، دارویی، پزشکی، شیمیایی، سنگ و مصالح […]

login-user

نام خود را وارد کنید

شماره موبایل خود را وارد کنید

02:00

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید.

login-user

شماره موبایل خود را وارد کنید

02:00